سرتیتر اسلاید 1
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان مگاتم است
اینجا کلیک کنید
سرتیتر اسلاید 2
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان مگاتم است
اینجا کلیک کنید
عنوان سوم اسلاید
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان مگاتم است
اینجا کلیک کنید
قبل
بعدی

برج پرچم دو منظوره چگونه به وجود آمد؟

بعد از چندین سال فعالیت در زمینه تولید انواع برج های روشنایی و پایه پرچم های مرتفع به نیازی جدید در این عرصه پی بردیم . در بعضی از پروژه ها حین اجرای پایه پرچم های مرتفع کمبود روشنایی عمومی محوطه وجود داشت و در خیلی از پروژه های برج روشنایی درخواست نصب پرچم را در بالای دکل را از خریداران محترم داشتیم.
 (برای اطلاع از مشکل نصب پرچم بر روی برج های روشنایی میتوانید این مقاله را مطالعه نمایید.) 

برج پرچم دو منظوره (یک تیر و دو نشان)

دکل پرچم دو منظوره به معنای واقعی یک تیر و دو نشان است . به عنوان مثال دو فرضیه مطرح میشود :

1- میخواهیم یک دکل پرچم را در محوطه اداره یا ارگان نصب کنیم اما به این فکر می افتیم که این پرچم در شب دیده نمی شود و نیاز به روشنایی دارد. ( تامین روشنایی پرچم در شب)
2- از طرفی محوطه ما روشنایی کافی را در شب برای دید دوربین ها , تامین امنیت و رفت و آمدها ندارد

  • آیا در این شرایط باید یک برج پرچم با پروژکتورهای دید در شب برای پرچم بخریم و یک برج روشنایی مجزا برای تامین نور عمومی محوطه؟ (جواب بله تنها گزینه , قبل از تولید دکل های دو منظوره توسط پارسه پارک بود.)
  • آیا نیاز است که هزینه دو عدد دکل را بپردازیم و دو نقطه از محوطه را جهت نصب برج های پرچم و روشنایی اختصاص دهیم؟ (این مورد در وهله اول مستلزم اجرای دو عدد فونداسیون مجزا و دو مسیر کابل کشی و اشغال فضای بیشتری برای این منظور خواهد بود)
  • آیا هزینه خرید و نصب دو عدد دکل مقرون به صرفه است؟؟
  • آیا تعمیر و نگهداری دو عدد دکل از نظر زمان و هزینه بهینه تر از یک عدد است؟

قطعاً میتواند پاسخ این سوالات و سوالاتی دیگر از این دست خیر باشد در صورتیکه از برج پرچم دومنظوره استفاده کنیم.

ما را دنبال کنید

برچ پرچم دو منظوره چیست؟

یک دکل یا ستون چند وجهی با دو کاربری متفاوت. به عبارتی یک پایه پرچم و یک برج روشنایی در یک سازه فولادی مشترک . در این محصول پرچم تا بالاترین نقطه حرکت میکند و به اهتزار در می آید و سبد متحرک برج روشنایی و پروژکتورها تا میانه دکل یا مقداری بالاتر میتواند حرکت کند.

برج پرچم دو منظوره چگونه عمل میکند

برچ پرچم دو منظوره یک پایه پرچم مرتفع است که آپشن سبد متحرک جهت نصب پروژکتورها و تامین روشنایی محوطه , پرچم و حتی امکان نورپردازی سازه اصلی به آن اضافه شده . معمولاً سبد متحرک(پروژکتورها) تا وسط پایه یا مقداری بالاترحرکت میکند. مثلاً در یک دکل دو منظوره 30 متری, پرچم در بالای ارتفاع 30 متری و پروژکتورها در ارتفاع 15 تا 18 متری جهت تامین روشنایی محوطه قرار میگرد...(ادامه در صوت زیر)

برج پرچم دو منظوره
تماشا کنید ویدیویی از

نصب برج روشنایی دو منظوره توسط شرکت پارسه پارک

پایه پرچم مرتفع دو منظوره

دارای مشخصات فنی و سیستم متحرک تخصصی است

 از نکات عمومی در این باره وجود دو موتور گیربکس مجزا است که یکی به انتقال پرچم و دیگری به انتقال سبد متحرک ( پروژکتورها) اختصاص دارد و نکته ای که در این باره وجود دارد این است که برای انتقال پرچم به پایین ترین نقطه دکل , نیاز است که ابتدا سبد متحرک را به پایین انتقال داد و سپس جهت فرود پرچم اقدام کرد و بالعکس برای بالا بردن سبد متحرک ابتدا نیاز به صعود پرچم به بالای دکل و سپس صعود پروژکتورها به میانه دکل است.

برای صعود و فرود پرچم و پروژکتورها علاوه بر موتور گیربکس نیاز به سیم بکس های مجزا می باشد.
لازم به ذکر است تعیین راهنما و هدایت مسیر سیم بکسل ها در داخل دکل به منظور جلوگیری از پیچش سیم بکسل ها به یکدیگر حائز اهمیت است که این موضوع را با استفاده از تجربیات گران بهایی که در سالیان گذشته به دست آورده ایم با طراحی اصولی و مهندسی به نتیجه دلخواه و درست رساندیم.
اگر کارکرد سیستم متحرک و انتقال, درست و اصولی نباشد منجر به مشکلاتی از قبیل موارد ذیل خواهد شد :

1- پیچش سیم بکسل ها به یکدیگر و احتمال قیچی کردن کابل برق  سه فاز داخل دکل وجود دارد. ( که با توجه به رسانا بودن سیم بکسل ها و ارتباط آنها با بدنه دکل , احتمال خطرات جانی وجود دارد.)

2- ممکن است موجب از دست دادن تعادل سبد متحرک و گیر کردن آن در میانه راه انتقال و تحمیل هزینه های زیاد از قبیل اجاره جرثقیل شود.

3- کاهش عمر سیستم متحرک و تحمیل هزینه های گزاف جهت تعمیرات

و چندین و چند موارد دیگر که همگی به ما گوشزد خواهند کرد که در انتخاب خود دقت کافی را داشته باشیم. همچنین وجود مشخصات فنی یکسان در استعلام خرید محصولات تخصصی  نمیتواند تضمین کیفیت را داشته باشد( جهت شفاف سازی این منظور میتوانید به این مقاله مراجعه نمایید.)

چرا باید پایه پرچم دو منظوره را از پارسه پارک تهیه کنیم؟


علاوه بر توضیحات فوق باید این موارد را در نظر داشت:
1- پارسه پارک برای طراحی و ساخت پایه پرچم مرتفع دو منظوره و مقاوت آن در برابر باد و زلزله از محاسبات مطابق با استاندارهای کشوری و جهانی استفاده میکند.

2- با استفاده از علم و تجربه توانسته است بهترین سیستم متحرک را برای این محصول طراحی و طی سالیان گذشته بارها و بارها آزمایش کند.(میتوانید از رزومه و پروژه های انجام شده بازدید کنید.)

3- وجود تحریم , میل به کسب سود بیشتر , فشارهای اقتصادی, نوسانات بازار و … باعث نشده وجدان کاری خود را زیر پا بگذاریم و از اهداف خود دور شویم.
 لذا همواره از مواد خام درجه یک ,ابزارآلات استاندارد و نیروهای متخصص استفاده کرده ایم و با اعتقاد کامل به کیفیت محصول تولیدی, بیشترین مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش را ارائه خواهیم کرد.

سوالات متداول

پایه پرچم دو منظوره با چه ارتفاعی تولید میگردد ؟

محدودیتی وجود ندارد ولی آنچه که معمول و متداول است ارتفاع دکل اصلی ( پایه پرچم) از 25 متر الی 60 متر می باشد و آپشن برج روشنایی تقریباً تا میانه دکل حرکت میکند.
به طور مثال یک دکل پرچم دو منظوره 60 متری تشکیل شده است از یک برج پرچم60 متری و یک برج نوری 30 متری

تعداد پروژکتورها در دکل های دو منظوره چند عدد است؟

به طور مثال در دکل دو منظوره 60 متری که سبد متحرک تا ارتفاع 30 متر حرکت میکند تعداد پروژکتورها برای روشنایی محوطه برابر است با تعداد پروژکتوری که در یک برج روشنایی 30 متری استفاده میگردد.( مثلاً 18 یا 24 عدد) .
تعداد پروژکتوری که به سمت بالا و جهت روشنایی پرچم است معمولا 3 یا 4 عدد است. وات مصرفی نیز بر اساس فاصله تا پرچم تعیین میگردد.

 

میتوانیم پایه پرچم خود را به پایه پرچم دو منظوره تبدیل کنیم؟

نه متاسفانه . دکل ها دو منظوره از نظر سیستم متحرک کاملاً متفاوت هستند و نیازمند طراحی و ساخت از بیس در محل کارخانه پارسه پارک می باشد.

آخرین مقالات